مرحله دوم یازدهمین دوره ی مسابقات تورنمنت شهرها

مرحله دوم یازدهمین دوره تورنمنت شهرها در طی دو روز جمعه ۳۱ فروردین ماه با حضور دانش‌آموزان منتخب از شهرهای استان برگزار شددانش آموزان. از ساعت ۸ الی ۱۱ به رقابت پرداختند. لازم به ذکر است که سوال‌های این مرحله از کشور روسیه فرستاده شده بود و توسط تیم علمی ترجمه شدند. این سوالات در اختیار تیم‌ها قرار گرفتند.

۲۰۱۸۰۴۲۰_۰۹۴۰۲۹

۲۰۱۸۰۴۲۰_۰۹۳۶۱۹

بعد از مسابقه شرکت‌کنندگان در فضایی دوستانه به لیگ بازی و اندیشه پرداختند. در این مسابقه تیم‌های دانش‌آموزی در سه مرحله کدگذاری، ساخت اشکال هندسی و بازی‌های دو نفره به رقابت پرداختند که در نهایت دو تیم به عنوان تیم‌های برتر معرفی شدند. گفتنی است که در حین برگزاری لیگ بازی و اندیشه تیم علمی به تصحیح اوراق پرداختند تا در موعد مقرر نتایج اعلام گردد.

۲۰۱۸۰۴۲۰_۱۲۰۶۴۰ ۲۰۱۸۰۴۲۰_۱۲۱۷۰۲ ۲۰۱۸۰۴۲۰_۱۲۲۱۳۴

پس از صرف نهار کارگاه های حل مسئله توسط داوران مسابقه برگزار شد و پس از رویت پاسخ نامه ها به اعتراض دانش آموزان رسیدگی گردید. سپس مراسم اختتامیه آغاز گردید. در ابتدا خانم انجم شعاع، مدیر خانه ریاضیات کرمان ضمن خیر مقدم به حضار، پیشینه‌ای در خصوص مسابقات تورنمنت شهرهای روسیه به حضار ارائه دادند و  هدف از این اردو را بالا بردن قدرت تفکر دانستند و از دانش اموزان دعوت نمودند تا در برنامه های آینده خانه ریاضیات از قبیل کارگاهای حل مسئله و فعالیتهای پژوهشی شرکت کنند.

photo_2018-04-24_17-29-10 photo_2018-04-24_17-29-56

سپس جناب آقای دکتر رجبعلی پور به سخنرانی با موضوع تاثیر ریاضی در نحوه تفکر و حل مسائل روز مره پرداختند..

بعد از سخنرانی جناب آقای رجبعلی پور، جناب آقای دکتر رضوانی در رابطه با شطرنج و کاربرد آن‌ا بحثی را مطرح نمودند..

در پایان مراسم اسامی برندگان مسابقه‌ی تورنمنت، لیگ بازی و اندیشه اعلام و از ایشان تقدیر به عمل آمد. و عکسی با تمام حضار در مراسم گرفته شد و این اردوی علمی آموزشی در ساعت ۱۸:۳۰ به اتمام رسید..

IMG_7826

اسامی برندگان تورنمنت شهرها

متوسطه اول

تیم اول: محمد میرزادی، امیرحسین هوشمند، محمد امین جعفری

تیم دوم: الهه توحیدی،مائده رضایی، نگین صیدنژاد

تیم دوم(مشترکا): مهدی نگارستانی، نیما ثمره افسری، یاسین شادمان

متوسطه دوم

تیم اول: سجاد هاشمیان، امیر توحیدی، سید حسن معافی

 

یک نظر بدهید

© Powered By Ms Studio